در نشست مشترک هیات اندیشه ورز بسیج اساتید دانشگاههای لرستان و مسوولین صدا و سیمای استان مطرح شد؛

تراکم گونه های زبانی لرستان، از مظاهر وحدت در عین کثرت مردم ایران است

عزت الله سپه وند
در نشست مشترک هیات اندیشه ورز بسیج اساتید دانشگاههای لرستان و مسوولین صدا و سیمای استان، مهمترین شیوه های مواجهه با گونه های زبانی این استان بررسی شد؛

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید دانشگاههای لرستان، نشست مشترک هیات اندیشه ورز این سازمان و مسوولین صدا و سیمای لرستان، با موضوع بررسی شیوه های مواجهه با گونه های زبانی استان (۳۰دیماه۱۳۹۸) برگزار شد.
در این دیدار، اساتید حوزه های زبان و ادبیات، روان شناسی، تاریخ و زبانشناسی، به طور مفصل و رودرو با مسوولین، معاونتها و کارشناسان مختلف شبکه ی استانی به تبادل نظر و تضارب آرا پرداختند.
ارائه ی تعاریف علمی از تراکم و تفکیک این گونه های زبانی به ویژه از منظر رده شناسی زبان، و نیز ابتنا به مبانی قرآنی و فرهنگی و هویتی مهمترین مباحث این نشست بود.
دراین نشست، همدلی و انسجام مردم لرستان - به رغم تنوع و تکثر گونه های مختلف‌ زبانیِ "لری" و "لکی" از مظاهر وحدت در عین کثرت مردم نجیب ایران زمین دانسته و بر لزوم پرداختن بیش از پیش به این مقوله های زبانی، ادبی و فرهنگی برای افزایش رضایتمندی در جامعه ی مخاطبین رسانه ی استانی تاکید شد.

دکتر شیروی، (رئیس سازمان صداوسیمای استان) و دکتر علی نظری(رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاههای لرستان) بر لزوم تدوام این همکاریهای علمی در این زمینه و سایر حوزه های مشترک تاکید کردند

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.